ВАТ "АСФАЛЬТОБЕТОННИЙ ЗАВОД"

 

Голова ПравлінняПотужні автостради - це не просто знаковий атрибут цивілізованого суспільства, а національне надбання, яким, на превеликий жаль, може пишатися не кожна країна. Однак, на сьогодні спостерігається тенденція зростання вимог щодо технологій виготовлення асфальту чи не в кожній європейській державі. Тверде та міцне покриття - річ хоча і не вельми дешева, але напрочуд вигідна й економічно доцільна. В Україні безсумнівним лідером серед виробників якісного та довговічного дорожнього покриття є ВАТ "Асфальтобетонний завод".

Історія заводу сягає далекого 1934 року. Спочатку його місцем розташування був район станції метро "Шулявська", а з серпня 1973 р. - Хутір Острів, вул. Камишинська, 4 (район ст. М "Видубичі"). Очоливши підприємство, Володимиру Давидовичу Фомічову вдалося спільними зусиллями інженерного корпусу та команди менеджерів за декілька місяців колись звичайнісіньке підприємство трансформувати в передове технологічне підприємство та вивести його на новий європейський рівень.

Нині ВАТ "АБЗ" входить до структури холдингової компанії "Київміськбуд" і співпрацює з понад 200 організаціями України.

article8_2.jpgУ 1999 р. підприємством було придбано установку для модифікації бітуму, що дало змогу виготовляти асфальтобетон за найсучаснішими технологіями на устаткуванні "Кременчукдормаш".Основну продукцію заводу становить асфальтобетонні суміші, які виготовляються більш ніж за 20 рецептами і відповідають Держстандарту за своїми технічними характеристиками. Крім асфальтобетону, завод реалізує вапняний розчин, вапняне тісто і молоко, мінеральний порошок, відсіво-льосову суміш, щебінь різних фракцій, гранітний відсів.

Керівник заводу постійно проводить модернізацію устаткування. Поступово введено в експлуатацію чеські змішувачі, які збільшили виробничу потужність заводу та забезпечили екологічно чисту роботу підприємства. Потужність випуску основної продукції кожного з таких змішувачів становить 160 т асфальтобетону за годину, а загальна потужність - 500 т за годину. При цьому виготовляється більше двадцяти видів суміші і три з них - одночасно. Все обладнання має сучасне комп'ютерне забезпечення.

article8_7.jpgВАТ "Асфальтобетонний завод" тісно співпрацює з Національним транспортним університетом в особі професора В.В. Мозгового, що дозволило розробити технологічний регламент застосування термопласта "Елвалой АМ" фірми Du Pont. Він збільшує еластичність і довговічність покриття в кілька разів. Крім нього, підприємство випробовувало безліч інших модифікаторів, серед яких були і вітчизняні термопласти та термоеластопласти. Широкий спектр їхнього можливого застосування розроблявся в заводській лабораторії та досліджувався на окремих об'єктах. Також разом з ДорНДІ провели дослідження модифікованого бітуму добавками фірми Shell (Нідерланди).Підприємство розширює свою інфраструктуру по всій території України. Так, нещодавно були відкриті нові виробничі дільниці у Херсоні та в Бахмачі Чернігівської області. А чемпіонат Європи з футболу, який відбудеться у 2012 р., відкриває нові перспективи для збільшення обсягів виробництва.

article8_3.jpgПродукція асфальтобетонного заводу вже встигла себе зарекомендувати на таких великих розв'язках, як Севастопольська та Московська площі, під'їзні колії до залізничного вокзалу, вулиці О. Теліги, біля станції метро "Петрівка". На площі Перемоги застосовували полімерасфальтобетон червоного кольору, асфальтом підприємства покладено під'їзні колії до супермаркетів "Метро". Успішно застосовується на дорогах м. Києва щебенево-мастиковий асфальтобетон, і тут ВАТ "АБЗ" виготовляв цю продукцію: вулиця Хрещатик, проспекти Гагаріна та Возз'єднання, траса Київ - Бориспіль. Полімерна асфальтобетонна продукція застосовувалася на вулицях Набережно-Хрещатицька, Протасів Яр, мосту Патона, Столичному шосе, Бессарабському кварталі тощо.Гранітну продукцію, що використовується на підприємстві для приготування асфальтобетонної суміші, постачає Малинський каменедробильний завод, що на Житомирщині. Якісний бітум завозить Мозирський НПЗ (Республіка Білорусь). Кожна партія супроводжується відповідним сертифікатом, адже якість сировини має дуже велике значення в технологічному процесі.

article8_4.jpgТісна співпраця з науковцями та сміливі інвестиційні рішення зробили завод одним із найпотужніших підприємств галузі. Про це свідчать дипломи та нагороди, якими пишається колектив заводу. Два роки поспіль підприємство брало участь у Всеукраїнському проекті "Україна транспортна", де одержало нагороди "Лідер транспортної галузі" 2003 р. та 2004 р. У 2004 р. завод був удостоєний нагороди "Лідер промисловості та підприємництва України" у Всеукраїнському проекті "Промисловість та підприємництво України", а також одержав диплом "Європейська якість" за відповідність європейським стандартам. У 2006 р. ВАТ "АБЗ" був нагороджений Київським міським головою відзнакою "За значний внесок у поповнення міського бюджету міста Києва". Цього ж року завод став лауреатом рейтингу "Кращі підприємства України" в номінації "Промисловість будівельних матеріалів".

article8_5.jpgНа підприємстві працюють висококваліфіковані фахівці, які обслуговують величезне виробництво. Керівництво заводу постійно дбає про покращення умов праці та життя своїх працівників. Особлива увага приділяється молодим працівникам, для яких будується житло за його собівартістю. Головне ж навантаження спрямовано на техніку. Завод практично повністю автоматизований. Бухгалтерські розрахунки проводяться за новітніми програмами. Вся територія перебуває під відеоспостереженням. Система керування ВАТ "АБЗ" діє бездоганно. Вона дозволяє керівникові контролювати потужне виробництво навіть на відстані. У комп'ютерній мережі збирається вся необхідна інформація: бухгалтерські розрахунки; випуск продукції; списання матеріалів; розрахунки з клієнтами.

Щохвилини інформація автоматично оновлюється, видно кожен рух документа з відвантаження автомашин. Це є ще одним підтвердженням того, що завод перебуває на якісно новому та високотехнологічному рівні розвитку.    

Дата: 1 січня, 2008